Kā aprēķināt atbilstošāko akumulatora jaudu?
Lai noteiktu, cik liels akumulators jums ir nepieciešams, ņemiet vērā šādus faktorus:
- enerģijas patēriņš: apskatiet savus rēķinus par elektrību un aprēķiniet, cik kilovatstundu (kWh) elektrības vidēji patērējat dienā/mēnesī.
- Saules paneļu ražotspēja: pārbaudiet datus par to, cik daudz elektroenerģijas saražo jūsu saules paneļi. Varbūt iespējams veikt aptuvenu simulāciju.
- Akumulatora kapacitāte pret jaudu: ietilpība un jauda nav viens un tas pats. Kapacitāte (kWh) ir maksimālais elektroenerģijas daudzums, ko akumulators var uzkrāt. Tomēr jauda (kW) ir maksimālā jauda, ko akumulators var piegādāt jūsu mājai jebkurā brīdī.
Kā izvēlēties pareizo akumulatoru?
Kā izvēlēties no plašā pieejamo akumulatoru klāsta? Izvēloties akumulatoru, iesakām ņemt vērā šādus faktorus:
- Kapacitāte un jauda: Proti, akumulatora spēja uzkrāt noteiktu enerģijas daudzumu (kapacitāte) un tā spēja sekundes laikā sniegt jums nepieciešamo enerģiju (jauda). Izvēlieties akumulatoru, kurā abi faktori atbilst jūsu vajadzībām.
- Efektivitāte: Cik labi akumulators uzglabā un izdala enerģiju? Jo augstāka efektivitāte, jo mazāk enerģijas tiek izšķiests un jo vairāk tās pašas enerģijas var saglabāt. Tāpēc ņemiet vērā šo faktoru.
- Izlādes dziļums (DoD): akumulatora izlādes procentuālā daļa, ko var izlādēt, pirms to nepieciešams atkārtoti uzlādēt. Augstāks DoD ļauj izmantot lielāku akumulatora daļu.
- Dzīves cikls: akumulatora kalpošanas laiks. Ražotāji parasti norāda 4000 ciklus, 6000 ciklus, 10000 ciklus utt. Tas nozīmē, ka akumulators uzlādēsies un izlādēsies 10000 reižu ar ražotāja noteikto efektivitāti atbilstoši uzlādes ciklu skaitam. Vairumā gadījumu, jo ilgāks ir norādītais darbības cikls, jo labāk (protams, ņemot vērā cenu).
- Garantija: Garantijas ilgums var būt svarīgs faktors izvēlē. Kāpēc? Ja akumulatoram kas notiek, varēsiet saņemt remontu vai nomainīt akumulatoru, tā daļu bezmaksas.
- Savienojamība: pārliecinieties, vai pārējā saules paneļu sistēma vai invertors ir saderīgs ar izvēlēto akumulatoru. Ideālā gadījumā būtu jāizmanto pēc iespējas mazāk papildu aprīkojuma. Tāpēc ieteicams iegādāties un uzstādīt hibrīda invertoru un apvienot to ar saderīga ražotāja akumulatoriem.
- Iespēja monitorēt ražību. Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām ir iegādāties lētāko akumulatoru un nezināt, cik daudz enerģijas sistēma saražo, uzkrāj un nodod tīklā. Iespēja pārraudzīt saražoto elektroenerģiju, izmantojot lietotni, mūsdienās ir izplatīta prasība. Tas ne tikai nodrošina sirdsmieru, bet arī ļauj, piemēram, savlaicīgāk identificēt un novērst iespējamos sistēmas defektus un izvairīties no papildu izmaksām.
- Iespēja būt neatkarīgam no tīkla. Ne visi saules paneļu akumulatori ļauj atslēgties no tīkla, ja to vēlaties. Tāpēc, ja jums tas ir svarīgi, pirms iegādes noskaidrojiet, vai varēsiet turpināt izmantot daļu vai visas elektroiekārtas savā mājoklī, ja, piemēram, vētra atslēgs elektrības padevi visā ceļā.
Cik ilgi notiek saules paneļu akumulatora uzstādīšana?
Ja iegādājaties labas kvalitātes akumulatoru, uzstādīšana neaizņem daudz laika.
Bet kāpēc uzstādīšanas laiks atšķiras? Lūk, daži no iemesliem:
- Sistēmas sarežģītība: mājsaimniecības sistēmas parasti tiek uzstādītas vienā vai divās dienās. Lielākas sistēmas var aizņemt vairākas dienas vai pat nedēļas.
- Uzstādīšanas apstākļi: uzstādīšanu ietekmē laika apstākļi un piekļuve uzstādīšanas vietai.
- Speciālistu pieejamība: uzstādīšanas komandas darba grafiks ietekmēs darbu ilgumu.
Ja jāuzstāda arī saules paneļi, atkarībā no sistēmas lieluma un sarežģītības varbūt nepieciešama papildu diena vai divas.
Uzstādīšanu un pieslēgšanu parasti veic speciālisti, kuri zina, kā pieslēgt visas komponentes un pārbaudīt sistēmu. Viņiem ir arī sertifikāts, kas ļauj sistēmu pieslēgt kopējam tīklam.
Kas notiek pēc uzstādīšanas? Monitorings
Pēc akumulatora uzstādīšanas ir svarīgi regulāri uzraudzīt sistēmas darbību:
- enerģijas monitorings: modernās sistēmas bieži vien nodrošina tiešsaistes rīkus, lai reāllaikā pārbaudītu enerģijas ražošanu un patēriņu.
- akumulatora stāvoklis: regulāras pārbaudes var nodrošināt, ka akumulators darbojas optimāli.
3.brīdinājumi: monitoringa sistēmas var sūtīt paziņojumus, ja rodas problēmas, lai tās varētu ātri atrisināt.
Izvēloties pareizo saules paneļu akumulatoru un pareizi to uzstādot, jūs kļūsiet enerģētiski neatkarīgs un ietaupīsiet naudu uz elektrības rēķina.
Valsts atbalsts saules paneļu akumulatoriem
Šobrīd ir pieejams valsts atbalsts akumulatoru iegādei. Tas nozīmē, ka Jūs varat saņemt atpakaļ līdz 2500 EUR, iegādājoties un uzstādot akumulatorus.
Kādi ir nosacījumi, lai to saņemtu?
Svarīgākie nosacījumi:
- Jums ir jābūt privātmājas īpašniekam.
- Mājā nedrīkst notikt saimnieciskā darbība.
- Akumulatoram jau jābūt uzstādītam.
- Akumulatoru iegādājieties no Latvijā reģistrēta komersanta.
- Ir jāuzstāda akumulators ar vismaz 5kWh nominālo ietilpību.
- Nedrīkst pieteikties tie saimnieki, kuri jau ir saņēmuši atbalstu saules paneļiem. Taču, ja to vēl neesat saņēmuši – tad var iesniegt pieteikumu gan paneļiem, gan akumulatoram, tā vēl vairāk palielinot kopējo atbalsta summu.
Ja domājat, ka saules paneļi, akumulators, siltumsūknis, un/vai elektroauto uzlāde varētu būt risinājums Jums, nevilcinieties sazināties ar mums. Jūs saņemsiet:
- Individuālas konsultācijas,
- detalizētus ilustratīvus aprēķinus par saules paneļu uzstādīšanas izmaksām un ieguvumiem;
- precīzu saules paneļu uzstādīšanas modelēšanu uz jūsu jumta vai zemes;
- saules paneļu uzstādīšanu divu nedēļu laikā.